KOSGEB BURHANİYE TEMSİLCİLİĞİ

KOSGEB Burhaniye Temsilciliği olarak KOSGEB destek yönetmeliği kapsamında üyelerimizi ve kobi tanımına uygun işletmeleri KOSGEB'in destek programlarından faydalanmaları için KOSGEB veri tabanına kayıt işlemleri ve kaydı olan işletmelerin de her yıl güncelleme işlemlerinin yapılması konusunda hizmet vermekteyiz.

Desteklenen Sektörler Nelerdir?

KOSGEB 1990 yılında 3624 Sayılı Kanun ile İmalat Sanayi İşletmelerinin ekonomideki yerlerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir kamu kuruluşudur. KOSGEB’in 1990-2009 yılları arasında imalat sanayi KOBİ’lerine yönelik yapmış olduğu çalışmalar takdirle karşılanmış ve 2009 yılında imalat sanayi dışında yer alan sektörlerdeki KOBİ’lerin de geliştirilmesi görevi KOSGEB’e verilmiştir. 18 Eylül 2009 tarih ve 27353 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 2009/15431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile, KOSGEB’in geliştirilmesinden sorumlu olduğu sektörler belirlenmiştir.

Desteklenen sektörlere ulaşmak için tıklayınız.

KOSGEB DESTEKLERİ NELERDİR?

Girişimcilik Destekleri

Online Girişimcilik Eğitimleri için tıklayınız.

AR-GE, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri

İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri

KOBİ Finansman Destekleri

İŞGEM/TEKMER Programı

Laboratuvar Hizmetleri

Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri

KOSGEB VERİTABANINA NASIL KAYIT OLUNUR?

Destek alabilmek için, öncelikle işletmenize ait genel bilgileri veri tabanına kaydetmelisiniz.

KOSGEB’e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmenize ait olacaktır.

Yardım dokümanı için tıklayınız.