Başkan Mustafa Aysel'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde, onu rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. 

Atatürk, yalnızca Türk Milleti'nin değil, tüm dünyanın saygı duyduğu büyük bir liderdir. Onun azmi, inancı ve vizyonu, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde eşsiz bir ilham kaynağı olmuştur. 

O, yenilikçi düşünceleri, çağdaşlaşma vizyonu ve vatan sevgisiyle, Türk Milleti'ne eşsiz bir miras bırakmıştır. Millet olarak; Atatürk’ün en büyük eserim dediği “Cumhuriyet”i anlamak ve Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerini her şartta korumak, onun açtığı yolda ilerleyip, gösterdiği hedefe ulaşmak için göstereceğimiz her türlü çaba, O’na olan saygımızın en güzel ifadesidir. 

Mustafa Kemal Paşa “Bahis mevzu olan hediye yüksek Türk milletine benim asıl vermeyi düşündüğüm hediye karşısında, hiçbir hizmeti haiz değildir. Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim” diyerek milletine olan bağlılığını belirtmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, milletimizin ışık kaynağı, büyük önder ve düşünce adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü O'nun şahsında silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun!